Dziękujemy!

Podziękowania dla Fakro, wieloletniego Partnera Regat

Chcę poinformować, że zrezygnowałem ze współpracy z dotychczasowym partnerem regat Firmą Fakro, która nie tylko uczestniczyła, ale również od 2012 współtworzyła wyjątkowe wydarzenie pod szyldem “Regatta Build Cup”. Projekt pod tą nazwą zostaje zamknięty. Choć nasze wizje dotyczące kierunku, w którym chcemy rozwijać Mistrzostwa Polski Branży Budowlanej się różnią, chcę podziękować za wieloletnią współpracę oraz wsparcie.

Firma to ludzie, więc szczególne podziękowania należą się całemu Teamowi Organizacyjnemu z ramienia Fakro. Prawdą jest, że na tym etapie, rozbieżności wynikające z odmiennych wizji rozwoju Regat stały się niemożliwe do pogodzenia. Pewne decyzje są trudne ale konieczne. Cenię jednak sposób, w jaki mimo różnic dotyczących formuły Regat, przez wiele lat udawało nam się znajdować kompromis pomiędzy sportowym i towarzyskim charakterem Wydarzenia (→komunikat Fakro)

Chcę zaznaczyć, że te dwa aspekty są równorzędnie ważne. Jako pomysłodawca i organizator regat branżowych, doskonale rozumiem specyfikę i charakter Eventu. Z rozmów z uczestnikami oraz ankiet, za których wypełnienie dziękuję (tworzymy te Regaty razem) nie chcę ograniczyć elementów, które branżę budowlaną integrują w wyjątkowy sposób. Muzyka, wspólne wieczory, rozmowy o życiu i biznesie, w niepowtarzalnym klimacie Chorwacji to elementy, które czynią te regaty wyjątkowymi. Staram się jednak wyjść naprzeciw Waszym oczekiwaniom. Ostatnia XII edycja i Wasze opinie o niej utwierdziły mnie w przekonaniu, że kierunek, w którym zmierzam jest słuszny i zbieżny z oczekiwaniami Uczestników.

Chcę żebyście wiedzieli, że przyszłoroczna edycja, zgodnie z zapowiedziami będzie skoncentrowana w większym stopniu na rywalizacji sportowej, ale bez ograniczania elementów integracyjnych, które budowały i będą budować to Wydarzenie. Jestem dumny, że naszym Regatom, których charakter wciąż pozostaje amatorski, blasku dodaje klasa Profi  a nazwiska takie jak Przemysław Tarnacki czy Łukasz Wosiński umożliwiają nam, amatorom coś co wydawało się niemożliwe. Rywalizację na wodzie z Mistrzami w swojej dziedzinie – dla wszystkich chętnych, odważnych i ambitnych.

Będę podkreślał elitarny charakter wydarzenia, bo kieruje mną pewność, że zdecydowana większość z Was chce uczestniczyć w czymś wyjątkowym. Jednocześnie chcę wyraźnie zaznaczyć, że w pełni szanuję zdanie i argumenty dotychczasowego Partnera Regat. Dziękuję więc raz jeszcze za lata wspólnej przygody i zaangażowanie ciesząc się, że połączyła nas pasja.

Zdzisław Gajos