2020 Reportaż Regatta Business PolandPodziękowania organizatora

Ahoj Żeglarze,

Jedna z najtrudniejszych edycji Regat za nami. Ostatniego dnia Przemek Tarnacki w kilku słowach podsumowania, powiedział ważne dla mnie słowa „to przywilej być tutaj po takim ciężkim roku”. Pomyślałem wtedy, że mogę powiedzieć dokładnie to samo. To przywilej móc organizować te Regaty dla Was.

Siłą napędową w organizacji Regatta Business Poland jest pasja, a konsekwencją zaangażowania w to niezwykłe tygodniowe Wydarzenie jest fakt, że oczywiście chcę Regaty rozwijać. Mimo różnych planów dla tego rozwoju, jestem dumny, że udaje mi się zachować autonomię działań organizacyjnych. Wierzę, że między innymi to powoduje, że od przeszło trzynastu lat impreza nie traci swojego ducha. To nie byłoby możliwe bez Partnerów, którzy tę wiarę podzielają.

Cieszę się, że są wokół mnie firmy, których wiary w sukces Wydarzenia nie zachwiała niepewna sytuacja na Świecie. Za tymi firmami stoją ludzie: Jacek Liszka i Grzegorz Rutkowski (Alteris), Dorota Tawkin (Manaslu Outdoor) – Partnerzy Główni – oraz Krzysztof Horała (Hormann) – Partner Wspierający – Dziękuję Wam za wiarę, zaufanie i wsparcie Regat w tych szczególnie trudnych czasach.

Tegoroczna edycja była szczególnie wymagająca ze względu na COVID, natomiast faktem jest, że Regaty są wymagające niezmiennie od lat. Organizacja i działania podczas tygodniowego Eventu w Chorwacji, w wielu różnych portach, na morzu, wśród 40 jednostek pływających – nie są porównywalne z organizacją żadnej stacjonarnej imprezy. Brak zaplecza, ilość zmieniających się czynników, elementów i konieczności improwizacji w sytuacjach, w których improwizacji nawet nie braliśmy pod uwagę to zawsze duże wyzwanie. Dziękuję członkom jachtu organizacyjnego za wsparcie, zaangażowanie i kawał dobrej roboty.

Żałuję, że nie mogłem poznać lepiej części uczestników, starym zwyczajem odwiedzając jachty nowych załóg. Z wieloma z Was znamy się doskonale, ale widziałem też wiele nowych twarzy. Mam nadzieję, że jeszcze będzie okazja na integrację w warunkach sanitarnych, które uznajemy za normę.

Załogom dziękuję za walkę fair-play. Zwycięzcom po raz kolejny gratuluję, a przegranych zachęcam do treningu i walki o jak najwyższe pozycje na podium w przyszłości.

Regatta Business Poland 2021

Pracuję nad kolejną, czternastą edycją Regat. Wkrótce będę przedstawiał szczegóły i zapraszał Was do wzięcia udziału w przyszłorocznej edycji. Tymczasem zapraszam do obejrzenia pełnego reportażu z Regatta Business Poland 2020.