Covid-19Zalecenia organizatora

Ahoj Żeglarze,

Dwa dni dzielą nas od spotkania. Przypominamy, że podczas Regat powinniśmy dbać o siebie i innych. Pamiętajcie, że stosowanie prostych zasad zwiększa bezpieczeństwo nas wszystkich. Bądźmy odpowiedzialni za siebie wzajemnie. Poniżej przypominamy zasady bezpieczeństwa, udostępniamy przydatne linki i numery telefonów.

Pamiętajcie, że aktualne informacje dotyczące sytuacji epidemiologicznej w Europie można śledzić na stronie: https://www.ecdc.europa.eu/en/cases-2019-ncov-eueea, z kolei informacje dotyczące sytuacji epidemiologicznej w Chorwacji https://www.koronavirus.hr/en oraz https://civilna-zastita.gov.hr/

Rzetelne, wyczerpujące i aktualne dane znajdziecie rządowej stronie https://www.gov.pl/web/dyplomacja/chorwacja

Karta Ekuz

Przypominamy, że przed wyjazdem do Chorwacji zaleca się zabranie ze sobą Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), więcej informacji pod powyższym linkiem w części Zdrowie, karty EKUZ

Enter Croatia

Przypominamy również o wypełnieniu formularza wjazdu do Chorwacji, który choć nie jest obowiązkowy, pomoże Wam szybciej przekroczyć granicę. Formularz dostępny pod linkiem https://entercroatia.mup.hr/

Ograniczenia w pierwszym tygodniu września

Docierają do nas różne informacje, również od Was, ale przekazujemy wyłącznie oficjalne dane z Ministerstw lub informacje sprawdzone przez naszych partnerów w Chorwacji. Nie mamy żadnych danych, które wpływałyby bezpośrednio na naszą sytuację po 1 września (brak planów dot. zamknięci granic, czy konieczności odbycia kwarantanny). Jedyne czego można się spodziewać to ograniczenia pracy klubów nocnych i organizacji wesel.

Zalecenia organizatora

Organizator dokłada wszelkich starań aby impreza była bezpieczna i jednocześnie nie straciła całkowicie ducha integracji. Musimy jednak być świadomi, że zwiększona wrażliwość na zasady higieny, zachowywanie społecznego dystansu i różne formy izolacji jest naszą nową rzeczywistością. Pamiętajmy, że jesteśmy odpowiedzialni za siebie i innych. Niewiele wysiłku trzeba aby podnieść poziom bezpieczeństwa. Podstawowe zasady zachowań przypominamy poniżej. Wcześniej jednak największe zmiany jakich możecie się spodziewać dot. odpraw skiperów czy oficjalnej części.

Spotkania online / zamknięta grupa Facebook

Unikamy kontaktów, które są zbędne lub które możemy przeprowadzić online. Formę zdalną przyjmują odprawy skiperów. Więcej szczegółów podamy na miejscu. Uruchomiliśmy zamkniętą, moderowaną grupę. Jest to kanał komunikacji, który ma poprawić przepływ informacji i będzie jednocześnie najszybszą formą informowania Was o działaniach i zmianach w sytuacji, która od miesięcy pozostaje dynamiczna. Do grupy zostaną przyjęci wyłącznie zweryfikowani Uczestnicy Regat, możecie więc zadawać pytania i czuć się swobodnie.  Zachęcamy do dołączania https://www.facebook.com/groups/RBP20 

Część oficjalna – rozpoczęcie. Niedziela 30-08

Część oficjalna zostanie skrócona do minimum (przypominamy, że rozpoczęcie odbędzie się w niedzielę). Przywitamy Was, Organizator przedstawi osoby współpracujące i wypowie tradycyjne już słowa otwierające imprezę. Pomoc o jaką prosimy to zachowanie dystansu między sobą. Choć całość wydarzenia odbędzie się na otwartej przestrzeni chcemy uniknąć niepotrzebnego stłoczenia kilkuset osób w jednym miejscu. Fotograf będzie robił zdjęcia na ściance wszystkim chętnym załgom – szczególnie wtedy prosimy o dyscyplinę.

Liczymy na Wasze zrozumienie. Odpowiedzialne podejście. Na Chorwacji obowiązują nas chorwackie przepisy dotyczące zasad bezpieczeństwa. Ze swojej strony przypominamy o zasadach niezależnych od kraju, w którym jesteśmy, a które wpływają na ograniczenie ryzyka zachorowania.

Podstawowe zasady

  • Częste mycie i dezynfekowanie rąk
  • Niepodawanie dłoni i unikanie uścisków
  • Płatności bezgotówkowe w sklepach
  • Unikanie dotykania ust, nosa i oczu
  • Mycie i dezynfekowanie powierzchni dotykowych
  • Ostrożne korzystanie z telefonu i jego dezynfekowanie
  • Utrzymywanie dystansu od rozmówcy
  • Higiena podczas kaszlu i kichania
  • Odpowiednie odżywianie i nawadnianie organizmu

Postarajmy się na regatach zadbać o bezpieczeństwo nas wszystkich.  Nie gromadźmy się w dużych skupiskach, starajmy się zachować dystans, pamiętając, że nie jesteśmy odpowiedzialni wyłącznie za siebie.

 

Pomoc
Telefony dyżurne HR:

centrum dyżurne – 112

policja – 192

straż pożarna – 193

pogotowie – 194

pomoc drogowa – 1987

poszukiwania i ratownictwo na morzu – 195

informacje ogólne – 18981

Do zobaczenia!